Zawody kulturystyczne a suplementacja

Zawody kulturystyczne to czas kiedy warto zwrócić nieco większą uwagę na stosowaną suplementację. W zależności od tego czy planujesz udział w zawodach siłowych, czy sylwetkowych powinieneś odpowiednio dopasować stosowane suplementy diety.

Jeżeli wybrałeś zawody siłowe, rozważ stosowanie takich suplementów jak: glutamina, beta-alanina, tauryna i BCAA. Beta-alanina pozwala zmaksymalizować efekty treningów i przekroczyć naturalną barierę organizmu podczas, której organizm nie chce w dalszym ciągu rozbudowywać masy mięśniowej. Jeśli doszedłeś do tego punktu i od przynajmniej dwóch miesięcy Twoje mięśnie nie powiększają się, sięgnij po beta-alaninę oraz zastosuj fazę ładowania kreatyny przyjmując pięć gramów, dwa razy dziennie, codziennie.

Jeżeli natomiast zdecydowałeś się na udział w zawodach sylwetkowych, przez sześć tygodni przed planowaną datą zawodów sięgnij po spalacze tłuszczu – suplementy termogeniczne, które pozwolą CI pozbyć się resztek tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej w warstwach podskórnych. Kilka dni przed zawodami sięgnij również po diuretyki, suplementy odwadniające.

Nie zapominaj również podstawowej suplementacji – odżywki białkowe, suplementy na pompę mięśniową oraz kompleksy witamin i minerałów pozwolą CI zachować doskonała formę podczas trwania zawodów. Dzięki temu uzyskane przez Ciebie wyniki będą o wiele lepsze, niż bez stosowanie powyższych wskazówek, a Ty zyskasz dodatkową motywację do tego, aby zacząć przygotowywać się do zawodów, które odbędą się już za rok.