Doskonała forma podczas zawodów kulturystycznych – jak to zrobić?

Przygotowanie się do zawodów, to dla każdego sportowca czas wyzwań i wyrzeczeń. Odpowiedni plan, duża motywacja w sporcie profesjonalistów oraz odpowiednia ilość czasu pozwolą Ci jednak na uzyskanie najlepszych wyników i zostawienie konkurencji daleko w tyle. Jednak co zrobić, aby podczas trwania zawodów cieszyć się doskonałą formą i pokazać się jurorom z jak najlepszej strony?

Przede wszystkim kluczowe do osiągnięcia sukcesu są regularne treningi. Aby wygrać, albo co najmniej znaleźć się na podium, powinieneś trenować przynajmniej trzy godziny dziennie – doskonałą motywacją jest najsilniejszy w Polsce strongman, który każdego dnia, niezależnie od pory roku, trenuje przez przynajmniej pięć godzin, wykonując bardzo zaawansowane, skomplikowane i wymagające treningi siłowe.

Pamiętaj o tym, aby po każdym treningu przynajmniej przez trzydzieści, czterdzieści minut wykonywać ćwiczenia cardio. Są one istotne, gdyż pozwalają na zwiększenie wydolności tlenowej organizmu oraz przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej – po treningu siłowym procesy metaboliczne mogą w skrajnych przypadkach wzrastać nawet o czterysta procent, warto więc to wykorzystać.

Oprócz treningów zadbaj także o prawidłową, zbilansowaną dietę, która będzie bogata w białko i jednocześnie ubogą w tłuszcz, a także o przemyślaną suplementację i optymalne nawodnienie organizmu. Na kilka dni przed zawodami możesz sięgnąć po kwas GABA, który niweluje ilość bodźców docierających do układu nerwowego, dzięki czemu pozwala na wieczorne wyciszenie po intensywnym dniu przygotowywania się do zawodów. W ten sposób zapewnisz sobie głęboki, bardzo regenerujący sen oraz unikniesz rozproszenia koncentracji w ciągu dnia.

Nie zapomnij również o tym, aby nie stresować się przed zawodami. Bardzo dobrym pomysłem na ograniczenie stresu jest: wyjście do kina, spacer na świeżym powietrzu, gdzieś daleko od zgiełku miasta.