Dieta przed zawodami kulturystycznymi

Planujesz udział w zawodach kulturystycznych i zastanawiasz się jak powinna wyglądać Twoja dieta?

Oczywiście powinieneś skonsultować ją z dietetykiem, który ma doświadczenie w prowadzeniu zawodników na zawody kulturystyczne, jednak zanim to zrobisz warto poznać kilka podstawowych i właściwie fundamentalnych zasad.

Po pierwsze w ciągu ostatnich tygodni przed datą planowanych zawodów powinieneś zadbać o odpowiednią ilość makroskładników w swojej diecie. Zacznij od wyliczenia optymalnej ilości białka. Jeśli trenujesz więcej niż trzy razy w tygodniu powinieneś spożywać maksymalnie dwa gramy białka na kilogram masy ciała. O ile to możliwe postaraj się zaspokoić tę ilość wysokiej jakości produktami białkowymi, jeżeli jednak Twoja waga przekracza sto kilogramów, sięgnij po profesjonalne odżywki białkowe.

Po drugie postaraj się zminimalizować ilość tłuszczów w swojej diecie. Mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na wygląd Twoich mięśni, a tym samym zaprzepaścić Twoje wyniki w zawodach kulturystycznych.

Po trzecie w ostatnich dniach przed zawodami musisz zadbać o maksymalne odwodnienie organizmu. Podczas zawodów jurorzy oceniają przede wszystkich suchą masę mięśniową. Sięgnij po wysokiej jakości diuretyki suplementy odwadniające, które pozwolą Ci pozbyć się nadmiaru wody z warstw podskórnych.

Jak widzisz podstawowe zasady odżywiania przed zawodami są bardzo proste. Warto się do nich stosować, aby cieszyć się dobrymi wynikami w tym ważnym dniu. Oczywiście życzymy wszystkim czytelnikom rewelacyjnych wyników na najbliższych ich zawodach!