Nie ulega wątpliwości, iż w Zespole Szkół Sportowych szczególne znaczenie mają zajęcia praktyczne, umożliwiające doskonalenie sportowych umiejętności. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, jak ważną rolę ma wiedza z zakresu sportu i zdrowego trybu życia. Z tego względu nasi uczniowie regularnie biorą udział w wykładach poświęconych tym zagadnieniom.

Podczas takich zajęć poruszany jest między innymi temat bezpiecznego uprawiania sportu. Uczniowie dowiadują się, w jaki sposób postępować, aby zminimalizować ryzyko kontuzji oraz co robić, jeżeli oni sami bądź osoby w ich otoczeniu doznają urazu. Uczą się także, jaka aktywność fizyczna może pomóc w leczeniu pewnych dolegliwości, na przykład bólów kręgosłupa. Co bardzo ważne, w niektórych zajęciach uczestniczą sportowcy, którzy dzielą się z młodzieżą swoimi doświadczeniami związanymi ze sportem.

classroom-824120_1920

Na wykłady zapraszamy także dietetyków, którzy przekazują uczniom wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. Młodzi ludzie uczą się, jak układać jadłospis dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Zyskują także wiedzę na temat suplementów diety, na przykład preparatów witaminowych oraz produktów zawierających zdrowe kwasy tłuszczowe. Przy okazji dowiadują się, jakich środków należy unikać, ze względu na negatywny wpływ na zdrowie.

Do uczestnictwa w takich zajęciach zachęcamy wszystkich uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy zastanawiają się nad kontynuacją nauki właśnie w naszej placówce. Oczywiście, zapraszamy nie tylko ich samych, lecz także rodziców i opiekunów.