Wytrwałość i pasja uczniów Zespołu Szkół Sportowych we Wschowie oraz bardzo dobre kwalifikacje trenerów sprawiły, że możemy pochwalić się już wieloma sukcesami sportowymi. Nasi uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i w sportach zespołowych.

W minionym roku szkolnym wiele sukcesów osiągnęły przede wszystkim uczennice naszego liceum. Jedna z nich zdobyła złoty medal w Młodzieżowych Zawodach Pływackich, natomiast druga wywalczyła pierwsze miejsce na Europejskich Mistrzostwach w Jeździectwie dla Juniorów. Uczeń naszego liceum został natomiast zwycięzcą Ogólnopolskich Zawodów Pływackich. Sukcesami mogą pochwalić się także uczennice i uczniowie gimnazjum, którzy zdobyli kilka medali na zawodach pływackich i tenisowych.

students-385356_1920

W przypadku sportów grupowych na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia żeńskiej drużyny piłki nożnej, która w rankingu grup licealnych zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Doskonale radzą sobie także nasi koszykarze, którzy uzyskali bardzo dobrą pozycję w Europejskich Mistrzostwach dla Juniorów.

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych we Wschowie chętnie angażują się w działania, które mają na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Także i na tym obszarze osiągają duże sukcesy. Nasi gimnazjaliści wygrali konkurs, którego celem było zaplanowanie programu, mającego zachęcać nastolatków do uprawiania sportu oraz stosowania zdrowej diety. O tych oraz innych osiągnięciach naszych uczniów można przeczytać na stronie internetowej szkoły.