Rozwijanie sportowych umiejętności jest bardzo trudne bez wsparcia doświadczonych trenerów. Z tego względu w Zespole Szkół Sportowych we Wschowie pracują wyłącznie pedagodzy, którzy mają doświadczenie w pracy trenerskiej. Zwracamy uwagę na to, żeby zatrudniane przez nas osoby były dobrze przygotowane do pracy z młodymi ludźmi, która wygląda trochę inaczej niż praca z dorosłymi.

Wśród naszych pracowników jest wielu byłych sportowców, którzy w przeszłości osiągnęli wiele sukcesów w sporcie. Członkami kadry Zespołu Szkół Sportowych we Wschowie jest między innymi była mistrzyni Polski w pływaniu oraz były koszykarz, który wraz ze swoją drużyną osiągnął wiele sukcesów w zawodach krajowych i międzynarodowych. Oczywiście, naszą kadrę tworzą nie tylko nauczyciele wychowania fizycznego, ale i pedagodzy przekazujący wiedzę z innych przedmiotów. Również w ich przypadku zwracamy uwagę na kwalifikacje, zatrudniając wyłącznie takie osoby, które mają doświadczenie w pracy z młodzieżą i stosują skuteczne metody nauczania. Uczniowie mają zatem zapewnione bardzo dobre warunki do poszerzania wiedzy z różnych przedmiotów.

teacher-424739_1920

Zależy nam na budowaniu dobrych relacjach pomiędzy uczniami i nauczycielami, ponieważ przekładają się one efekty kształcenia. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzice uczniów chcieliby wiedzieć, kto zajmuje się ich dziećmi. Możliwość dobrego poznania pedagogów dają przede wszystkim rajdy piesze i rowerowe, do uczestnictwa w których zachęcamy uczniów oraz ich opiekunów.