W skład Zespołu Szkół Sportowych we Wschowie wchodzi gimnazjum, które umożliwia kontynuację nauki absolwentom szkół podstawowych, zainteresowanych rozwojem sportowych talentów i pasji. Ze względu na dużą ilość kandydatów, przed rozpoczęciem nauki konieczne jest przejście testów sprawnościowych. Od kandydatów wymagamy również poddania się badaniom lekarskim, celem wyeliminowania przeciwwskazań zdrowotnych do edukacji w szkole sportowej.

Zajęcia sportowe w naszej szkole dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza z nich obejmuje zajęcia, które są obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Druga to aktywności, spośród których każdy uczeń może wybrać te, jakie najbardziej go interesują. Gimnazjaliści mogą trenować sporty drużynowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, koszyków i piłka ręczna, jak również dyscypliny indywidualne, wśród których należy wymienić jazdę konną, fitness, pływanie oraz tenis ziemny. Należy jednak zaznaczyć, że opanowanie podstaw pływania jest obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Zimą zapraszamy uczniów na obozy narciarskie, jak również umożliwiamy naukę jazdy na łyżwach. Obozy sportowe organizujemy również w okresie wakacyjnym.

volleyball-520083_1920

Chociaż nasza placówka kładzie nacisk na zajęcia sportowe, to uczniowie mają obowiązek zdobywania wiedzy ze wszystkich przedmiotów, zgodnie z planem nauczania dla gimnazjum. Podobnie jak w każdej innej szkole gimnazjalnej, pod koniec trzeciej klasy uczniowie przystępują do egzaminów, których wynik może mieć istotny wpływ na możliwość dalszej edukacji.