Zespół Szkół Sportowych „WSYCHOWA”  stara się umożliwić uczniom rozwijanie wszystkich sportowych pasji i talentów. Z tego względu dbamy o to, żeby gimnazjaliści i licealiści mogli trenować różne dyscypliny sportu.

W naszej ofercie ważną rolę odgrywają sporty zespołowe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bycie członkiem takiej drużyny uczy współpracy i pozwala na nawiązanie dobrych relacji z rówieśnikami. Uczniowie mogą trenować piłkę nożną i ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. W przypadku każdej z tych dyscyplin tworzone są drużyny zarówno żeńskie, jak i męskie.

wadlopen-203905_1920

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się proponowane przez nas sporty indywidualne. Wielu uczniów decyduje się na trenowanie pływania. Zajęcia na basenie w wymiarze podstawowym są obowiązkowe dla wszystkich, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak cenną umiejętnością jest pływanie. Ci, którzy lubią ten sport, mają możliwość doskonalenia sowich umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Nasza szkoła zaprasza uczniów także do sekcji jeździeckiej. Zajęcia odbywają się w zaufanej stadninie, dlatego młodzi ludzie mają zapewnione bezpieczeństwo. W ofercie znajdują się również takie dyscypliny jak fitness oraz tenis ziemny. Przy szkole działa także zespół tańca nowoczesnego. Zimą uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności w zakresie narciarstwa i łyżwiarstwa.

Chociaż oferta naszej placówki jest obszerna, to staramy się nadal ją rozszerzać. W planach mamy utworzenie sekcji kolarskiej, która umożliwi rozwijanie pasji wszystkim sympatykom rowerów.